Bank BPH to polski bank uniwersalny, którego większościowym właścicielem od 2016 r. jest Alior Bank, kontrolowany przez Grupę PZU.
Najnowszą propozycją banku jest „Lubię To! Konto” – rachunek osobisty skierowany nie tylko do fanów portalu społecznościowego Facebook.
Bank Przemysłowo-Handlowy wyodrębnił się w 1989 r. ze struktur NBP. Od tego momentu jest osobną jednostką, która działa samodzielnie i posiada własny szyld. 25-letnia historia banku obfitowała w wiele wydarzeń, dzięki którym instytucja sukcesywnie się rozwijała. Zdecydowanie największe znaczenie miała jednak fuzja BPH z PBK, która nastąpiła pod koniec 2001 r. Połączenie to pozwoliło na zajęcie przez nowy podmiot trzeciego miejsca w rankingu polskich banków uniwersalnych – pod względem sumy bilansowej.
W 2007 r. bank BPH został podzielony, większość z aktywów włączono w struktury banku Pekao S.A. Osłabioną instytucję zdecydowała się przejąć General Electric Company, jedna z największych na świecie grup kapitałowych. Dwa lata później BPH połączył się z GE Money Bank, tworząc jeden podmiot. W 2016 r. Alior Bank podpisał z grupą GE Capital umowę nabycia podstawowej działalności Banku BPH.
Dziś w skład grupy BPH, oprócz banku, wchodzą BPH PBK Zarządzanie Funduszami oraz BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Akcje banku dopuszczone są do obrotu na London Stock Exchange oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prezesem zarządu jest obecnie Richard Gaskin, natomiast przewodniczącym rady nadzorczej Wiesław Rozłucki.
Pracownicy i władze BPH podkreślają, że misją banku jest propagowanie zasad uczciwości. „Po prostu Fair” – to motto, którym mają kierować się wszyscy zatrudnieni w tej instytucji. Zobowiązanie kieruje się zarówno wobec klientów, jak i pracowników, akcjonariuszy oraz społeczności lokalnych. BPH to bank uniwersalny. Posiada pełną ofertę usług bankowości indywidualnej i korporacyjnej.
Depozyty zgromadzone w BPH są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gwarancja BFG BPH oznacza, że jeżeli Komisja Nadzoru Finansowego podejmie decyzję o zawieszeniu działalności banku, fundusz zwróci środki pieniężne ulokowane na rachunkach imiennych. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.