Aion Bank

Aion Bank, który niebawem ruszy w Polsce, chce połączyć dwa światy, czyli tradycyjną bankowość objętą gwarancjami z wysokim poziomem cyfrowego zaawansowania i brakiem oddziałów. W zamian za stałą miesięczną opłatę będzie świadczyć szeroki wachlarz usług bez limitu.

Rośnie koncentracja w polskim sektorze bankowym. Od lat ubywa działających w nim podmiotów, które są przejmowane przez duże instytucje. Z drugiej strony o różnorodność oferty dbają fintechy, czyli niebędące bankami instytucje, których przewagą konkurencyjną są nowoczesne technologie.

Gdzieś pomiędzy oboma światami sytuuje się Aion Bank. To stworzony w marcu 2020 r. przez Wojciecha Sobieraja nowy gracz na europejskim rynku finansowym. Jego głównym udziałowcem jest fundusz private equity Warburg Pincus.

Choć siedziba Aion Banku mieści się w Brukseli, większość jego pracowników stanowią Polacy. Niebawem zadebiutuje on w naszym kraju, gdzie ma być dostępny dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Polskim oddziałem kieruje Karol Sadaj, który wcześniej nad Wisłą odpowiadał za rozwój Revoluta.

Aion Bank pozycjonuje się jako cyfrowa instytucja (bez tradycyjnych oddziałów), która będzie świadczyć usługi w modelu subskrypcyjnym. Jednak nie jest to wcale nowość na naszym rynku.

Plan All-inclusive Aion Bank

Plan All-inclusive Aion Bank

Konto Oszczędnościowe o podwyższonym oprocentowaniu do 1,5% w skali roku.

Plan Smart – Aion Bank

Plan Smart – Aion Bank

Konto z rachunkiem oszczędnościowym o podwyższonym oprocentowaniu do 1,25% w skali roku.

Plan Light – Aion Bank

Plan Light – Aion Bank

Konto Oszczędnościowe o podwyższonym oprocentowaniu do 1,0% w darmowym planie Light.

Promocja Konto Aion Bank

Konto Aion Bank

Konto Aion Banku łączy zalety tradycyjnej instytucji finansowej z możliwościami fintechowymi. Jest dostępne w trzech planach taryfowych. Zobacz recenzję konta oraz opinie ...

Mocną stroną Aion Bank ma być oszczędzanie i inwestowanie. Stworzona przez Sobieraja instytucja zaproponuje atrakcyjnie oprocentowane lokaty objęte standardowymi gwarancjami do równowartości 100 tys. euro. Ma bowiem licencje od EBC oraz Narodowego Banku Belgii. Umożliwi też inwestowanie w fundusze indeksowe o zasięgu globalnym. W tym celu przejęła ETFmatic, czyli platformę umożliwiającą lokowanie kapitału w ETF-y z poziomu smartfona. Na bazie odpowiedzi na kilka-kilkanaście pytań robot stworzy profil inwestora i dobierze odpowiadające akceptowanemu poziomowi ryzyka fundusze, którymi będzie automatycznie zarządzać i bilansować je (rebalansować). Rozbudowany pakiet produktów inwestycyjnych ma być dostępny bez opłat za zarządzanie.
Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0